KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 10548262
*
nr 1054 8262
Bengt Lissegårdh
(1912-1979), Sverige
Träsnitt, Bengt Lissegårdh (1912-1979), 10/20, motivet: 63x42
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2016
kl 18:11:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 19:52:06
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lissegårdh
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Läs mer om Bengt LissegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lissegårdh etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
*
Bengt Lissegårdh
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Läs mer om Bengt LissegÃ¥rdh
nr 1054 8262
Bengt Lissegårdh
(1912-1979), Sverige
Träsnitt, Bengt Lissegårdh (1912-1979), 10/20, motivet: 63x42
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 19:52:06 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lissegårdh
Bengt LissegÃ¥rdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.Läs mer om Bengt LissegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lissegårdh etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02